Erg jammer, maar ik had dit al voorspeld.
Of modelbouw wel je ding is? Hoeveel mensen hebben je al niet verteld dat het niet gaat om de competitie maar om het plezier dat je in de hobby vindt? Misschien is het zo dat dit inderdaad niet je hobby is, omdat je het schijnbaar tot nu toe niet voor elkaar krijgt om er dat plezier in te krijgen.
En misschien kom je er over een maand achter dat dit wél je hobby is maar dat je gewoon vanaf 0 moet beginnen en gewoon dingen opnieuw moet leren. Want pas als je tot honderd kunt tellen, demonstreer je vol zelfvertrouwen 1, 2 en 3. En pas als je vol zelfvertrouwen 1, 2 en 3 toont, kun je jezelf 101, 102 en 103 aanleren.
Probeer niet 80 modellen tegelijkertijd te willen bouwen, waarvan ook nog eens vier diorama's. Doe het stap voor stap, progressie voor progressie. Begin met het simpelste model dat je kunt vinden, maak dat zo mooi mogelijk, leer jezelf de beste technieken aan (hier op het forum krijg je veel tips) en leer vooral om geduld te betrachten en niet elke verleiding gulzig aan te pakken. Zie je een mooie doos van een Trabant? Laat hem staan. Krijg je een nieuwe idee voor een diorama? Schrijf het op en wacht ermee totdat je met het diorama waar je nu mee bezig bent, klaar bent.
En vooral, nogmaals: leer de basistechnieken en gevorderde-technieken. Want wie winden zaait, zal stormen oogsten.
Succes met de overpeinzingen en naar grote waarschijnlijkheid tot gauw